Z powodu miłości możemy ucierpieć w każdym wieku.

27 kwietnia, 2021 0 przez admin

Kwestia tego, jak odzyskać byłą ukazywał się częstokroć w różnorakich młodzieżowych czasopismach, jeszcze zanim dostęp do globalnej sieci był rozpowszechniony tak bardzo, jak w obecnych czasach. Jak pewnie wiemy, z czasem takie gazety ustąpiły miejsca odpowiednim witrynom internetowym, a dokładniej mówiąc – forom internetowym.

 

Na forach internetowych użytkownicy zadają różnorodnego rodzaju pytania, jak również proszą o jakieś rady, ponieważ nie mają pojęcia, jak postąpić w wielu momentach, a być może po prostu wstydzą się porozmawiać o danej sprawie z rodziną. Zaś w internetowej rzeczywistości tak naprawdę nikt nie wie kim jesteśmy, nie musimy przedstawiać się z imienia i nazwiska, jesteśmy anonimami. Właśnie dlatego bardzo wielu ludzi preferuje taki rodzaj pomocy od ”wygadania się” – mówiąc trochę potocznie – bliskiej osobie na trapiący nas kłopot. Odzyskanie utraconej wybranki, bez względu na to czy jesteśmy już dorosłymi ludźmi czy jeszcze nastolatkami, jest dla nas bardzo ważne niezależnie od wieku. Poddając się stereotypom może nam się wydawać, że osoby, które nie są dorosłe, szukając pomocy na ten właśnie temat w internecie są niepoważne, chcą skierować na swoją osobę większą uwagę itd.

 

To nie jest właściwe podejście, ponieważ dla cierpiącej z powodu straty wielkiej miłości osoby to istotne niezależnie od tego ile ma lat. A zdarza się, że, dla głupiego żartu ktoś może potrzebującej osobie w internecie odpisać w prostacki i głupi sposób, co jeszcze mocniej może pogłębić stan osoby proszącej o poradę. Z miłości możemy cierpieć na każdym etapie życia, zatem jeżeli ktoś szuka pomocy, powinniśmy zapewnić mu ją w taki sposób, w jaki jest to przydatne – ma możliwość w oparciu o własne doświadczenia. Sporo związków ma nawet burzliwą historię, bo wiele osób albo rozstało się definitywnie, lub postanowiło dać sobie jeszcze jedną szansę i powrócili do siebie, pomimo tego, że sytuacja, jaka doprowadziła do ich rozstania spowodowała, że związku nie dało się naprawić. Osoba, która zawiodła swoją drugą połówkę, starała się wówczas z całych sił odbudować w ukochanej osobie nadszarpnięte zaufanie. To proces niezmiernie długi, lecz z całą pewnością nie niemożliwy. Jeżeli tylko pokażemy komuś kogo bardzo kochamy, że jest dla nas bardzo ważny, mimo tego co mu zrobiliśmy wybaczy nam i możliwe, że znowu będziecie razem. By tego typu zdarzenia nie występowały, trzeba być ostrożni. Czasami jednakże robimy coś zanim spostrzeżemy się, iż nie należy tego zrobić i… koniec jest już znany. W takiej właśnie sytuacji należy udowodnić bliskiej osobie, iż jest dla nas ważna oraz to, że wyłącznie ją kochamy.

 

Wybaczenie to jednak nie wszystko, ponieważ od tego jak w przyszłości będziemy się sprawować, uzależnione jest to czy ten związek przetrwa lata, a być może nawet całe życie. Osoba, którą zawiedliśmy, pomimo tego, że nam wybaczyła na 100% wciąż ma żal do drugiej o to, co się stało i jeżeli taka sytuacja zdarzy się ponownie, kolejna szansa na wybaczenie może się nie powtórzyć pomimo tego, iż niezwykle kogoś kochamy.