Z czego dokładnie składa się cały ubiór piłkarza biegającego za piłką po boisku?

18 czerwca, 2021 0 przez admin

Sportowy ubiór to ważny detal każdej dyscypliny. Bardzo istotne cechy takiej garderoby to wygoda noszenia, jak również jakość wykonania stroju. Natomiast właściwie każdy strój przystosowany jest do specyfiki konkretnych dyscyplin. Jak wygląda odzież piłkarska? Z czego składa się kompletny ekwipunek piłkarza biegającego za piłką po boisku? W jaki sposób dopasować odpowiedni strój do zawodnika i jego roli?

Takimi jednymi z podstawowych części stroju piłkarza są spodenki i koszulka. Te elementy wierzchniego okrycia powinny z reguły być luźne, nie krępować ruchu, jednocześnie nie zatrzymując powietrza. Zatem ubiór jest przewiewny i zapewnia należytą wymianę powietrza. Najczęściej są one też znakiem rozpoznawalnym drużyny oraz reprezentują kolory klubowe. Natomiast nie są to jedyne szczegóły ekwipunku sportowca. Do gry potrzebne są buty. Odpowiednie obuwie powinno być dostosowane przede wszystkim do warunków które panują na boisku. Rodzaj nawierzchni, pogoda, stopień zaawansowania zawodnika to bardzo istotne kwestie, które ułatwią dokładne dopasowanie odpowiednich butów czyli korków. W skład ekwipunku piłkarza dochodzą też części tak zwanej spodniej garderoby.

Jak więc wygląda a także szczegółowo wyróżnia się bielizna termoaktywna dla piłkarza? Dlaczego właściwie powinna być wykonana ze wyjątkowego materiału?Tego rodzaju odzież termoaktywna przeznaczona jest do noszenia w trakcie treningów, jak i meczów czy różnego stylu rozgrywek. Jej zadaniem jest przede wszystkim odprowadzanie wytworzonego potu, bez konieczności zatrzymywania go przy sylwetce. Dzięki temu piłkarz staje się jeszcze bardziej wydajny, wydolny i jego gra jest efektywniejsza. Dzięki tego typu elementom ciało zawodnika pozostaje całkowicie suche nawet podczas wzmożonego wysiłku. Bez tego typu odzieży zawodnik będzie mocno się pocił i nie nie będzie mógł zachować właściwej równowagi cieplnej, poprzez co w niespodziewanym momencie mięśnie ciała będą mogły się przegrzać lub nadto wychłodzić. Stwarza to częstokroć różnego typu kontuzje, urazy lub silny ból tkanek miękkich. Wiele z detali tego typu odzieży piłkarskiej a dodatkowo wyeksponowana jest w elementy ochronne.Aby szczegół taki wyśmienicie funkcjonował, tego typu bielizna dla zawodnika powinna być dokładnie dopasowana zarówno do użycia, warunków w jakich zostanie stosowana, jak również czasu a także częstotliwości jej wykorzystania.

Decydując się na zakup tego stroju powinno się zwrócić szczególną uwagę na kilka bardzo istotnych czynników. Są nimi głównie:

– typ i liczbę szwów
– warto zainwestować w bieliznę bezszwową, która przede wszystkim będzie dostarczała jeszcze większego komfortu podczas jej noszenia,
– styl materiału,
– wielkość, rozmiar
– bielizna musi nieco uciskać ciało piłkarza, natomiast nie może powodować nadmiernego zatrzymania przepływu krwi.
– stopień elastyczności,- poziom odprowadzania nagromadzonej wilgoci, i tak dalej.

Odzież zawodników sportowych składać się musi m.in z elementów termo aktywnych w formie: legginsów, podkoszulek, getrów czy podspodenek piłkarskich.