Co nas wyróżnia?

Co nas wyróżnia?

Na stosunkowo niewielkim obszarze znajdziesz u nas wiele atrakcji – od naturalnych, przyrodniczych i krajobrazowych, przez zabytki i muzea, po wydarzenia – jarmarki, koncerty i festyny, na których poznasz kulturę i zwyczaje.

Schwielochsee

Naszym skarbem jest Schwielochsee, największy naturalny akwen w Brandenburgii. To dzięki niemu i rzece Sprewie polubili nas miłośnicy sportów wodnych i… wędkarze.

Schwielochsee

Zdjęcie: IT Beeskow

Zadbane trasy rowerowe i piesze

Dbamy o trasy rowerowe i piesze przebiegające przez nasz region. Są dobrze utrzymane, oznakowane i wyznaczone z myślą o turystach w różnym wieku.

trasy rowerowe

Zdjęcie: Konrad Królikowski

Atrakcje dla dzieci

Przyjedź do nas z dziećmi. Z pewnością nikt nie będzie się nudził. Najmłodsi goście upodobali sobie nasze place zabaw i gospodarstwa, w których mogą obserwować domowe zwierzęta, a z niektórymi nawet się pobawić.

plac zabaw

Zdjęcie: Agata Rokita

Muzea inne niż wszystkie

Zwróć uwagę na zabytki i ciekawe muzea. Wpisz w program swojej wizyty zamki w Beeskow i Friedlandzie. To właśnie u nas znajduje się jedyne w Niemczech Muzeum Pogody i Aeronautyki. Na naszej ziemi urodził się Ludwig Leichhardt, jeden pierwszych badaczy Australii. W Trebatsch możesz zwiedzić muzeum poświęcone tej interesującej postaci. Nie mniej wyjątkowe jest Muzeum Instrumentów Samogrających. Zobaczysz tu bogatą kolekcję katarynek, pianol, szaf grających, a także gramofonów.

Wettermuseum

Muzeum Pogody w Lindenberg – Zdjęcie: Frank Kühl

 

Gościnność

Wzdłuż tras i brzegów jezior położone są klimatyczne hotele i pensjonaty. Jest w czym wybierać. Każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich nastawiona jest na rowerzystów czy wodniaków, a to oznacza, że wyposażone są w sprzęt i oferują usługi przeznaczone specjalnie dla tych grup.

Zdjęcie: Konrad Królikowski

 

Smaki regionu

Współczesny turysta coraz większą wagę przywiązuje do jedzenia. Jesteśmy na to przygotowani. Region Sprewy wyróżnia kuchnia oparta na lokalnych przepisach i produktach. Spróbuj świeżych ryb z naszych jezior i rzek, smacznej dziczyzny i owoców lasu. Na deser mamy wspaniałe lody i domowe ciasta. To wszystko na bardzo wysokim poziomie i w przystępnych cenach.

ciasto domowe

Zdjęcie: Hilde Mertens

Aktywność mieszkańców

Wielu atrakcji nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy z licznych fundacji i stowarzyszeń. Prowadzone przez nich akcje często nie mają regularnych godzin. Dla ułatwienia podajemy kontakty mailowe i telefoniczne, by tą drogą umówić wizytę. Zrób to, jeżeli zależy Ci na poznaniu mniej odwiedzanych, lecz bardzo ciekawych miejsc.

Jarmark bożonarodzeniowy

Zdjęcie: Frank Kühl

Zapraszamy do naszego regionu! Gdy już nas odwiedzisz, powiedz lub napisz, co zwróciło Twoją uwagę. Jesteśmy bardzo ciekawi każdej opinii.