Przygoda nad Sprewą

Bliżej natury

Na zakupy

Spróbuj naszej kuchni

Zabytki i muzea

Muzeum Muzyczne

Specjalnością tej szczególnej placówki są instrumenty samogrające. Co to takiego? To instrumenty, takie jak pianole, pozytywki, grające szafy czy katarynki, które posiadają mechanizm umożliwiający odtwarzanie utworów ze specjalnych rolek papieru.

Najstarszy dom

Cofnij się w czasie do końca XV w. i odwiedź najstarszy dom we wschodniej Brandenburgii. Zabytkowy budynek z muru pruskiego stoi naprzeciwko kościoła mariackiego, na pięknej starówce w Beeskow.

Zamki i pałace

Duch przeszłości unosi się w zamkach i pałacach. Niektóre są własnością prywatną, ale część zyskała drugie życie – jako lokalne ośrodki kultury, miejsca integracji, obiekty muzealne. Sprawdź, jakie niespodzianki czekają tu na Ciebie.

Zabytkowe kościoły

W niemal każdej wsi zobaczysz malownicze wiejskie kościół, idealnie zgrywający się z krajobrazem i klimatem okolicy. Jadąc lub wędrując przez nasz region, warto przystanąć przy świątyniach, odpocząć, pochodzić po przykościelnym cmentarzu, by poznać trochę lokalnej historii.

Muzeum pogody

15 km na północny zachód od Beeskow, we wsi Lindenberg znajduje się jedyne w Niemczech Muzeum Pogody – muzeum meteorologii i aeronautyki.

Muzeum Ludwiga Leichhardta

Pochodzący spod Trebatsch nad jeziorem Schwieloch podróżnik Ludwig Leichhardt był jednym z pierwszych odkrywców Australii.

Niemiecko-Polskie Multimedialne Centrum Informacji i Spotkań

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” (Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft) jest hasłem wspólnego projektu miast partnerskich Friedland w Brandenburgii i Sulęcin w województwie lubuskim.