Na zakupy

Na zakupy

Chciałbyś połączyć wypad turystyczny z zakupami? Nie ma problemu. W naszym regionie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. W Beeskow znajdują się zarówno sieciowe supermarkety, salony samochodowe czy dobre sklepy rowerowe, jak i kameralne miejskie butiki. Gdy zmęczysz się zakupami, możesz odpocząć przy kawie i ciastku w jednej z przytulnych cukierni. Z pewnością spodobają Ci się jarmarki w Beeskow i Friedlandzie oraz pchli targ w Briescht. Zobacz wszystkie wydarzenie w regionie Sprewy-Beeskow-Schwielochsee.

zakupy w Beeskow

Zdjęcie: Konrad Królikowski

Jarmarki

Jarmark wiosenny w Beeskow odbywa się w pierwszy weekend maja w godz. 10.00-17.00. Kupisz tu rośliny na balkon lub do ogrodu, warzywa, owoce oraz rękodzieło. Na jarmarku znajdziesz oczywiście liczne stoiska z jedzeniem. W weekend, kiedy odbywa się jarmark, otwarte są sklepy w Beeskow (także w niedzielę).

Jarmark jesienny na zamku Friedland odbywa się na początku października. Rynek zapełnia się wtedy stoiskami z produktami regionalnymi, warzywami, owocami i świeżym chlebem. Liczne stoiska gastronomiczne oferują pizzę, kiełbaski i wędzone ryby prosto z pieca.

Pchli targ (Trödelmarkt)

Największy pchli targ w regionie odbywa się 4 razy w roku na dziedzińcu starego leśnictwa we wsi Briescht. Mniejsze organizowane są na placu kościelnym w Beeskow, w pobliżu kościoła mariackiego.

Produkty regionalne

Nasze produkty regionalne są szczególną atrakcją, gdyż wyrabiane są wyłącznie z regionalnych surowców. Świetnie smakują i są zdrowe, więc warto się po nie wybrać.

Produkty z regionu kupisz na rynku w Beeskow we wtorki, w czwartki, piątki i soboty w godz. 7.00-15.00. Miejscowi kupcy sprzedają ryby z lokalnych hodowli, chleb prosto z pieca, warzywa i owoce, mięso, wędliny oraz znane kiszonki ze Spreewaldu – ogórki i kapustę.

Produkty regionalne kupisz także w sklepach ekologicznych: Bioamstorchenturm, Mauerstraße 47 Beeskow, Bioladen Markt 9-10 Beeskow, Bioladen Karl-Marx-Straße 18 Friedland oraz w Informacji Turystycznej w Beeskow.

Miód i inne wyroby pszczelarskie można spróbować i kupić w malowniczo położonej pasiece Hahns przy Mauerstraße 19 w Beeskow (otwarte tylko w soboty, godz. 11.00-15.00).

Pszczelarstwo

Zdjęcie: Hilde Mertens

Supermarkety

W centrum handlowym przy Fürstenwalder Str. 9 Beeskow znajdziesz większość sklepów sieciowych, takich jak: Lidl, Getränke Markt Hoffmann, ALDI, Rossmann, Jysk (Dänisches Bettenlager).

Inne markety:

REWE, Ringstraße 5A, Beeskow
NORMA, Am Reitplatz 1, Beeskow
Penny, Breitscheidstraße 2, Beeskow

Tanie rzeczy można kupić w sklepie sieci Thomas Philipps (w centrum handlowym przy Fürstenwalder Straße 9, Beeskow), Pfennigland (Markt 9, Beeskow) oraz Mäc Geiz przy Berliner Straße 12, Beeskow.

Rowery i części do samochodów

Fahrrad Müller. Frankfurter Straße 6, Beeskow

Sklep rowerowy Beeskow

Zdjęcie: Hilde Mertens

Autoteile – Fahrradshop Gabriela Worreschk, Breite Str. 4, Beeskow (kupisz tu też części do starych aut, np. trabanta)

Godziny otwarcia sklepów

W dni powszechne sklepy w centrum miasta otwarte są od godz. 8.00 lub 9.00 do 18.00 i w soboty od 9.00 lub 8.00 do 12.00. Dłużej otwarte są markety spożywcze: godz. 7.00 lub 8.00 – 20.00 (REWE: od 7.00 do 22.00).

Zakupy w niedziele handlowe

Pamiętaj, że w Niemczech sklepy są zamknięte w niedziele. W Beeskow cztery razy w roku urządzane są niedziele handlowe, podczas których sklepy mogą być otwarte w godz. 13.00-18.00. Dwie niedziele przypadają przed gwiazdką (1. i 3. niedziela adwentu). Podczas pierwszej niedzieli adwentu dodatkową atrakcją jest Jarmark bożonarodzeniowy (Weihnachtsmarkt).

Wieczór z zakupami

W wyjątkowe atrakcje obfituje Wieczór z zakupami („Lange Nacht”) w Beeskow, organizowany pod koniec sierpnia w godz. 17.00-23.00. Zakupom towarzyszą wtedy muzyka na żywo, wystawy sztuki, koncerty i stoiska gastronomiczne z przysmakami z różnych stron świata. Uwaga! W ten wieczór kupisz towary po bardzo atrakcyjnych cenach!