Na ryby

Na ryby

Lubisz wędkować? Szukasz nowych miejsc na ryby? Spróbuj, jak u nas bierze ryba. Wody mamy dobrej i bardzo dobrej jakości.

Sprewa (Spree)

Na odcinku od Alt Schadow przez Beeskow do Fürstenwalde biorą: sum, płoć, miętus, wzdręga i boleń, a szczególnie sandacz.

Jeziora

Największy akwen – Schwielochsee – ma powierzchnię ok. 13 km² i maksymalną głębokość 4 m. Występują tu sandacz, węgorz, szczupak, okoń, sum, płoć, miętus i karaś. Karpia najpewniej złowisz w Ranziger See. Początkujący wędkarze mogą spróbować sił w mniejszych jeziorach, takich jak: Tiefer See, Leißnitz See, Glower See, Bahrensdorfer See, Oegelner See czy Wergensee.

Wędkarstwo

Zdjęcie: IT Beeskow

To warto wiedzieć

Wędkowanie na terenie kraju związkowego Brandenburgia dozwolone jest po ukończeniu 8. roku życia. Łowić ryby mogą tylko osoby posiadające ważny znaczek opłaty rybackiej (Fischereiabgabemarke) oraz kartę wędkarską (Angelkarte) na dany akwen. Oba dokumenty uprawniają razem do wędkowania przy użyciu wędki ręcznej do połowu ryb niedrapieżnych (Angeln mit der Friedfischhandangel). Przeczytaj ogólne wskazówki dotyczące łowienia ryb na terenie Brandenburgii.

Karta wędkarska

Lista biur, w których możesz kupić znaczek i kartę wraz z podlegającymi im miejscami do łowienia ryb. Jednym z nich jest Informacja Turystyczna w Beeskow, Märkische Tourismuszentrale Beeskow, Berliner Straße 30, Beeskow.

Save

Informacja Turystyczna Beeskow

Berliner Straße 30, Beeskow, Germany

Informacja Turystyczna Beeskow

Kontakt:

Märkische Tourismuszentrale Beeskow e.V.
Berliner Straße 30, 15848 Beeskow
Beeskow
+49 33 66 42 211
tourismus@spreeregion.de

Godziny otwarcia:

maj – wrzesień:
od poniedziałku do piątku, godz. 9.00-18.00
sobota, godz. 9.00-15.00

październik – kwiecień:
od poniedziałku do piątku, godz. 9.00-18.00
sobota, godz. 9.00-12.00